Kategorie
Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Nowości
Szybki kontakt
Płynne Złoto Sp. z o.o.
ul.Sienna 93 lok.3U
00-815 Warszawa

tel. +48 22 403 43 74

mail: info@lachinata.com.pl

Zdrowie

Zdrowie

Dowiedziono, że oliwa z oliwek virgen extra, w przeciwieństwie do innych olejów, obniża poziom „złego” cholesterolu (LDL), a podnosi poziom „dobrego” (HDL), co znacznie redukuje ryzyko zawału serca oraz innych chorób wieńcowych.

Specjaliści ds. żywienia człowieka są zgodni, że oliwa z oliwek virgen extra przynosi organizmowi szereg istotnych korzyści. W szczególności warto podkreślić, że dzięki wysokiej zawartości witaminy E chroni błony komórkowe przed niekorzystnym wpływem procesów oksydacyjnych, pomagając zapobiegać miażdżycy i nowotworom oraz opóźniać procesy starzenia.

Ze względu na podobieństwo do mleka matki pod względem zawartości tłuszczu, oliwa z oliwek jest olejem spożywczym najbardziej zalecanym do przygotowywania papek i purée dla niemowląt i dzieci. Ponadto, oliwa z oliwek stymuluje prawidłowy rozwój układu kostnego oraz sprzyja absorpcji wapnia i mineralizacji kości.

Oliwa z oliwek spowalnia proces opróżniania żołądka podczas trawienia, powodując uczucie sytości, które pomaga zmniejszyć ilość spożywanych pokarmów. Ponadto przyczynia się do gojenia wrzodów żołądka i dwunastnicy.

Według ekspertów idealne śniadanie to naturalny sok z pomarańczy, kawa z mlekiem i kromka chleba maczanego w oliwie z oliwek virgen extra.

Kontynuuj
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.