Kategorie
Koszyk
...jest pusty

Zobacz
Nowości
Szybki kontakt
Płynne Złoto Sp. z o.o.
ul.Sienna 93 lok.3U
00-815 Warszawa

tel. +48 22 403 43 74

mail: info@lachinata.com.pl

Substancje aktywne Oliwy z Oliwek Ekstra Virgen

Substancje aktywne w oliwie z oliwek virgen

Oliwa z oliwek virgen jako kosmetyk ma wiele dobroczynnych właściwości. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich:

Działanie przeciwutleniające

Oliwa z oliwek jest naturalnym produktem o właściwościach przeciwutleniających ze względu na zawartość polifenoli, które nadają jej dużą stabilność, odróżniającą oliwę od innych tłuszczów roślinnych. Cechę tę posiadają także produkty kosmetyczne na bazie oliwy z oliwek.

Działanie nawilżające

Działanie nawilżające oliwy z oliwek virgen zapewniają zawarte w niej gliceryna, witamina E i karoten. Oprócz nawilżenia skóry oliwa z oliwek virgen chroni ją przed działaniem wolnych rodników i nie powoduje podrażnień.

Przeciwdziałanie starzeniu skóry

Dzięki zawartości witaminy E, karotenu, alkoholi tłuszczowych i kwasu linolowego oliwa z oliwek virgen skutecznie opóźnia efekty starzenia skóry.

Podsumowanie

Wymienione wyżej właściwości czynią oliwę z oliwek oraz produkty pochodne doskonałym składnikiem produktów kosmetycznych przeznaczonych do pielęgnacji skóry i włosów, w tym skóry suchej, pękającej i wrażliwej. Produkty na bazie oliwy z oliwek mają wyjątkowe działanie zmiękczające, natłuszczające oraz łagodzące podrażnienia wywołane przez mydła i detergenty.

Kontynuuj
Akceptuję
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.